Spēlmaņu nakts nominanti un laureāti

Teātra Vēstnesis - 2020 IV

BALVA PAR MŪŽA IEGULDĪJUMU TEĀTRA MĀKSLĀ:

Māra Ķimele, režisore, pedagoģe

Leonīds Lencs, M. Čehova Rīgas krievu teātra aktieris 

GADA LIELĀS FORMAS IZRĀDE:

Elpa – Dailes teātris, režisors Dmitrijs Petrenko 

Šekspīrs – Liepājas teātris, režisors Elmārs Seņkovs 

Tukšais zieds (Jerma) – Latvijas Nacionālais teātris, režisore Ināra Slucka 

Uzvara ir mirklis – Valmieras vasaras teātra festivāls, režisors Valters Sīlis 

Vecmāmiņu valsts – KVADRIFRONS, režisore Paula Pļavniece 

GADA MAZĀS FORMAS IZRĀDE:

Finlandizācija – Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis 

Margarēta – Latvijas Nacionālais teātris, režisors Reinis Suhanovs 

Medības – teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, režisors Elmārs Seņkovs 

Puika, kurš redzēja tumsā – Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis 

Te sākas nakts – Ģertrūdes ielas teātris, režisors Vladislavs Nastavševs  

GADA IZRĀDE BĒRNIEM:

Cauruļzobis vienīgais – Rēzeknes teātris Joriks, režisors Edgars Niklasons 

Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums – M. Čehova Rīgas Krievu teātris, režisors Edgars Niklasons  

Pagalms atdzīvojas – Valmieras vasaras teātra festivāls, režisors Toms Treinis 

Plastmasas huligāni – teātra apvienība PERFOrācija, režisore Pamela Butāne 

Puscilvēki – Latvijas Leļļu teātris, režisors Edgars Kaufelds 

GADA IZRĀDE PUSAUDŽIEM:

Cilvēkam vajag suni – Valmieras drāmas teātris, režisors Jānis Znotiņš 

Dullais – Cēsu Mazais teātris, režisors Mārtiņš Eihe 

Nelabā roka – Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, režisors Kārlis Krūmiņš 

Netikumīgie – Dirty Deal Teatro, režisore Krista Burāne 

LABĀKIE INDIVIDUĀLIE SASNIEGUMI

GADA REŽISORS:

Krista Burāne – Netikumīgie (Dirty Deal Teatro) 

Vladislavs Nastavševs – Te sākas nakts (Ģertrūdes ielas teātris), Piecas dziesmas pēc atmiņas (M. Čehova Rīgas krievu teātris)

Elmārs Seņkovs – Šekspīrs (Liepājas teātris), Medības (teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju), α SAPIENSI (Valmieras vasaras teātra festivāls, teātra apvienība ESARTE), Irānas konference (tīmekļa izrāde)

Valters Sīlis – Puika, kurš redzēja tumsā, Finlandizācija (Latvijas Nacionālais teātris), Izskatās, ka tu mirsi (kopā ar Kati Krolli) (Dirty Deal Teatro, Latvijas Jaunā teātra institūts), Uzvara ir mirklis (Valmieras vasaras teātra festivāls)

Ināra Slucka – Tukšais zieds (Jerma) (Latvijas Nacionālais teātris)

GADA AKTRISE:

Maija Doveika – Jerma izrādē Tukšais zieds (Jerma) (Latvijas Nacionālais teātris)

Esmeralda Ermale – Šarlote izrādē Rudens sonāte (Rēzeknes teātris Joriks)

Inese Kučinska – Ričards III izrādē Šekspīrs (Liepājas teātris) 

Marija Linarte – Ziednese izrādē Zalkša līgava (Jaunais Rīgas teātris)

Ieva Segliņa – S izrādē Elpa (Dailes teātris) 

GADA AKTIERIS:

Andris Keišs – Eduards Smiļģis izrādē Meklējot Spēlmani (Jaunais Rīgas teātris)

Ģirts Krūmiņš – Pēteris Pētersons izrādē Meklējot Spēlmani (Jaunais Rīgas teātris)

Kārlis Reijers – Jēkabs izrādē Puika, kurš redzēja tumsā, Ņurņiks izrādē Katls,  Advokāts izrādē  Margarēta (Latvijas Nacionālais teātris)

Igors Šelegovskis – Žils izrādē Te sākas nakts (Ģertrūdes ielas teātris)

GADA AKTRISE OTRĀ PLĀNA LOMĀ:

Daiga Gaismiņa – Māte izrādē Puika, kurš redzēja tumsā (Latvijas Nacionālais teātris)

Elita Kļaviņa – Felicita Ertnere izrādē Meklējot Spēlmani (Jaunais Rīgas teātris)

Jana Ļisova – Larisa Hāpala izrādē Finlandizācija (Latvijas Nacionālais teātris)

Ņina Ņeznamova – Regīna Šmuļavska izrādē Piecas dziesmas pēc atmiņas (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)

Regīna Razuma – Auglone izrādē Zalkša līgava (Jaunais Rīgas teātris)

Guna Zariņa – māsa Tabiana izrādē Baltais helikopters (Jaunais Rīgas teātris)

GADA AKTIERIS OTRĀ PLĀNA LOMĀ:

Maksims Busels – Juliāns Sopots izrādē Piecas dziesmas pēc atmiņas (M. Čehova Rīgas Krievu teātris), Tuzenbahs izrādē Trīs māsas (Hanzas perons)

Kaspars Dumburs – Luī izrādē Te sākas nakts (Ģertrūdes ielas teātris)

Āris Matesovičs – Opītis izrādē Te sākas nakts (Ģertrūdes ielas teātris)

Edgars Ozoliņš – Jago izrādē Šekspīrs (Liepājas teātris)

Mihails Samodahovs – Pirmais policists izrādē Cilvēks no Podoļskas (Daugavpils teātris)

Aigars Vilims – Jākobs Engstranns izrādē Alvinga kundze (Valmieras drāmas teātris)

GADA JAUNAIS SKATUVES MĀKSLINIEKS:

Kārlis Arnolds Avots – V izrādē Elpa (Dailes teātris), Dmitrijs Prokofjevičs Razumihins izrādē  731. solis (Valmieras drāmas teātris)

Matīss Budovskis – Zilovs izrādē Medības (teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju), loma izrādē Pagalms atdzīvojas (Valmieras vasaras teātra festivāls), lomas izrādē Pēdējās stundas (teātra apvienība ESARTE, līdzproducents Dirty Deal Teatro) 

Sandija Dovgāne – Eva izrādē Rudens sonāte (Rēzeknes teātris Joriks)

Paulīne Kalniņa – scenogrāfija un kostīmi izrādei α SAPIENSI (Valmieras vasaras teātra festivāls, teātra apvienība ESARTE)

Agris Krapivņickis – Džeisons un Tairons izrādē Nelabā roka (Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju)

Emīls Ralfs – Robots izrādē Bītlu jaunais albums (Jaunais Rīgas teātris)

Elizabete Skrastiņa – Mārdžerija izrādē Nelabā roka (Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju), lomas izrādē Pēdējās stundas (teātra apvienība ESARTE, līdzproducents Dirty Deal Teatro)

Rihards Zelezņevs – Klāvs izrādē Plastmasas huligāni (teātra apvienība PERFOrācija), loma izrādē  Pagalms atdzīvojas (Valmieras vasaras teātra festivāls), lomas tiešsaistes izrādē Vol.1 ANTIŅŠ (teātra apvienība PERFOrācija), Kolēģis izrādē Medības (teātra apvienība ESARTE sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju) 

GADA SASNIEGUMS ORIĢINĀLDRAMATURĢIJĀ  

(teksts, luga vai scenārijs):

Ivo Briedis – Pēdējais salmiņš (Latvijas Nacionālais teātris) 

Rasa Bugavičute-Pēce – Puika, kurš redzēja tumsā (Latvijas Nacionālais teātris) 

Evarts Melnalksnis, Klāvs Mellis – Lepnums un aizspriedumi (Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar KVADRIFRONS) 

Autoru kolektīvs – Krista Burāne, Laila Burāne, Marija Luīze Meļķe, Kirils Ēcis, Raimonds Ķirķis, Kārlis Vērdiņš, Agnese Krivade – Netikumīgie (Dirty Deal Teatro)

GADA SCENOGRĀFS:

Krišjānis Elviks – Netikumīgie (Dirty Deal Teatro)

Miķelis Fišers – Zalkša līgava (Jaunais Rīgas teātris) 

Gints Gabrāns – Alise Brīnumzemē (Latvijas Nacionālais teātris) 

Kristīne Jurjāne – Baltais helikopters (Jaunais Rīgas teātris)

Ieva Kauliņa – Puika, kurš redzēja tumsā (Latvijas Nacionālais teātris) 

Reinis Suhanovs – Šekspīrs (Liepājas teātris), Margarēta (Latvijas Nacionālais teātris) 

GADA KOSTĪMU MĀKSLINIEKS:

Madara Botmane – Alise Brīnumzemē (Latvijas Nacionālais teātris), Purva bridējs ugunī (Liepājas teātris)

Evelīna Deičmane – Zalkša līgava (Jaunais Rīgas teātris)

Kristīne Jurjāne – Baltais helikopters (Jaunais Rīgas teātris)

Reinis Suhanovs – Šekspīrs (Liepājas teātris)

Berta Vilipsone – Miega peles (Dirty Deal Teatro), Lepnums un aizspriedumi (Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar KVADRIFRONS)

GADA GAISMU MĀKSLINIEKS:

Mārtiņš Feldmanis – Purva bridējs ugunī, Šekspīrs (Liepājas teātris) 

Gļebs Filštinskis – Baltais helikopters (Jaunais Rīgas teātris) 

Oskars Pauliņš – Alise Brīnumzemē, Tukšais zieds (Jerma) (Latvijas Nacionālais teātris), Uzvara ir mirklis, α SAPIENSI (Valmieras vasaras teātra festivāls, teātra apvienība ESARTE), Vienaldzības gadsimts (Liepājas teātris) 

Lienīte Slišāne – Puika, kurš redzēja tumsā (Latvijas Nacionālais teātris)

GADA VIDEO MĀKSLINIEKS:

Gints Gabrāns, Toms Zeļģis, Gustavs Voldemārs Lociks – Alise Brīnumzemē (Latvijas Nacionālais teātris) 

Elīna Matvejeva, Inese Tīkmane, Kārlis Zemītis – Zalkša līgava (Jaunais Rīgas teātris)

Elizabete Mežule-Gricmane, Krista Burāne – Netikumīgie (Dirty Deal Teatro) 

Toms Zeļģis – Puika, kurš redzēja tumsā (Latvijas Nacionālais teātris) 

GADA KUSTĪBU MĀKSLINIEKS:

Agate Bankava – Te sākas nakts (Ģertrūdes ielas teātris) 

Kristīne Brīniņa – Uzvara ir mirklis (Valmieras vasaras teātra festivāls) 

Arīna Buboviča – Fake News! (KVADRIFRONS)

Elīna Gediņa – Tukšais zieds (Jerma) (Latvijas Nacionālais teātris), α SAPIENSI (Valmieras vasaras teātra festivāls, teātra apvienība ESARTE) 

Regnārs Vaivars sadarbībā ar Ingu Raudingu – Purva bridējs ugunī (Liepājas teātris)

GADA MUZIKĀLĀS PARTITŪRAS AUTORS:

Gatis Krievāns – Puika, kurš redzēja tumsā (Latvijas Nacionālais teātris) 

Anna Ķirse – Zalkša līgava (Jaunais Rīgas teātris), Elpa (Dailes teātris)

Edgars Mākens – Tukšais zieds (Jerma) (Latvijas Nacionālais teātris), Šekspīrs (Liepājas teātris),  α SAPIENSI (Valmieras vasaras teātra festivāls, teātra apvienība ESARTE) 

Vladislavs Nastavševs – Piecas dziesmas pēc atmiņas (M. Čehova Rīgas Krievu teātris) 

Jēkabs Nīmanis – Vecmāmiņu valsts, Fake News! (KVADRIFRONS), Meklējot Spēlmani (Jaunais Rīgas teātris) 

Edgars Raginskis – Finlandizācija (Latvijas Nacionālais teātris), Netikumīgie (Dirty Deal Teatro) 

GADA NOTIKUMS DIGITĀLAJĀ VIDĒ:

Izrāžu cikls e-teātra skatuvē  Baltais kubs – Latvijas Nacionālais teātris, režisori: Ināra Slucka, Valters Sīlis, Intars Rešetins 

Tiešsaistes izrāde 24h – KVADRIFRONS un autoru kolektīvs 

Tīmekļa izrāde Irānas konference, režisors Elmārs Seņkovs 

Mini sēriju cikls Patakoļako – Liepājas teātris, režisors Mārtiņš Kalita 

Klausāmizrāde Rolanda dziesma – KVADRIFRONS un autoru kolektīvs 

Tiešsaistes izrāde Vol.1 Antiņš – teātra apvienība PERFOrācija, režisores Beatrise Zaķe, Pamela Butāne 

Portāla lsm.lv un LTDS rīkotais skatītāju simpātijas balsojums:

Gada izrāde – Šekspīrs (Liepājas teātris);

Gada aktrise – Inese Kučinska (Ričards III izrādē Šekspīrs, Liepājas teātris);

Gada aktieris – Andris Keišs (Eduards Smiļģis izrādē Meklējot Spēlmani, Jaunais Rīgas teātris 

Bērnu un jauniešu žūrijas specbalvas:

Gada izrāde bērniem – Inspektors Tutū (Dailes teātris), tiešsaistes izrāde Vol.1 Antiņš (teātra apvienība PERFOrācija);

Gada izrāde pusaudžiem – Nelabā roka (Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju)

Apsveicam «Spēlmaņu nakts» 2019/2020 «Grand Prix» ieguvējus – Latvijas Nacionālā teātra izrādes «Puika, kurš redzēja tumsā» radošo komandu!

Žurnāli