Spēlmaņu nakts nominanti un laureāti

Teātra Vēstnesis – 2019/IV

Balva par mūža ieguldījumu teātra mākslā:

Rihards Rudāks, Valmieras drāmas teātra aktieris

Jānis Dreiblats, Liepājas teātra aktieris 

Gada lielās formas izrāde:

Hamlets – Valmieras Drāmas teātris, režisore Indra Roga

Liepāja – Latvijas galvaspilsēta – Liepājas teātris, režisors Valters Sīlis

MUMU – M. Čehova Rīgas Krievu teātris, režisors Viesturs Kairišs

Pūt, vējiņi! – Latvijas Nacionālais teātris, režisors Elmārs Seņkovs

Vēstures izpētes komisija – Jaunais Rīgas teātris, režisors Alvis Hermanis

Gada mazās formas izrāde:

Dēls – Dailes teātris, režisors Intars Rešetins

Kalpones – Dailes teātris, režisors Viesturs Meikšāns

Kliedzēji – Daugavpils teātris, režisors Viesturs Roziņš

Mārtins Īdens – Valmieras Drāmas teātris, režisors Klāvs Mellis

Pēc grāmatas motīviemDirty Deal Teatro, režisors Valters Sīlis

Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi – režisore Kristīne Krūze

Gada izrāde bērniem:

Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit – Latvijas Leļļu teātris, režisore Vija Blūzma

Perturbons – KVADRIFRONS, režisore Paula Pļavniece

Polianna – Liepājas teātris, režisors Dž. Dž. Džilindžers

Salātlapiņa – Latvijas Leļļu teātris, režisors Viesturs Roziņš

Spokuskopija – Rēzeknes teātris Joriks, režisors Edgars Niklasons

Gada izrāde pusaudžiem:

Pavasaris – KVADRIFRONS, Valmieras vasaras teātra festivāls, režisore Alisja Goigelina

PiramīdaDirty Deal Teatro, režisors Viesturs Roziņš

Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris – Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis

Labākie individuālie sniegumi

Gada režisors:

Alvis Hermanis – Vēstures izpētes komisija (Jaunais Rīgas teātris)

Viesturs Kairišs – MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris), Klīstošais holandietis (Latvijas Nacionālā opera un balets)

Intars Rešetins – Dēls (Dailes teātris), Patiesība (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)

Viesturs Roziņš – Kliedzēji (Daugavpils teātris), Piramīda (Dirty Deal Teatro), Salātlapiņa (Latvijas Leļļu teātris)

Elmārs Seņkovs – Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)

Valters Sīlis – Liepāja – Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris), Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris (Latvijas Nacionālais teātris), Pēc grāmatas motīviem (Dirty Deal Teatro)

Gada aktrise:

Lauma Balode – Zenta Mauriņa izrādē Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi

Zane Dombrovska – Aleksandra Beļcova izrādē Meistars un Aleksandra (Kultūrmarka)

Rēzija Kalniņa – Marķīze de Merteija izrādē Bīstamie sakari, Kundze izrādē Kalpones, Eleonora izrādē Lauva ziemā (Dailes teātris)

Inese Kučinska – Bernarda Alba izrādē Bernardas Albas nams (Liepājas teātris)

Ilze Ķuzule-Skrastiņa – Solanža izrādē Kalpones, Abigaila Viljamsa izrādē Salemas raganas, Lulū izrādē Lulū (Dailes teātris)

Ieva Segliņa – Klēra izrādē Kalpones (Dailes teātris)

Gada aktieris:

Rolands Beķeris – Normans izrādē Ģērbējs (Liepājas teātris)

Egons Dombrovskis – Roberto Zuko izrādē Roberto Zuko (Liepājas teātris)

Andris Keišs – Vīlers izrādē Linda Vista (Jaunais Rīgas teātris)

Ģirts Ķesteris – Pjērs izrādē Dēls (Dailes teātris)

Mārtiņš Meiers – Hamlets izrādē Hamlets (Valmieras Drāmas teātris)

Kaspars Znotiņš – lomas izrādē Vēstures izpētes komisija (Jaunais Rīgas teātris)

Gada aktrise otrā plāna lomā:

Marija Bērziņa – Vija izrādē Aka, Gundega izrādē Cīrulīši (Latvijas Nacionālais teātris)

Lolita Cauka – Orta izrādē Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)

Ilze Pukinska – Anna izrādē Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris)

Jeļena Sigova – Dorota izrādē Jūras vējš (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)

Vita Vārpiņa – Anna izrādē Dēls (Dailes teātris)

Guna Zariņa – lomas izrādē Vēstures izpētes komisija (Jaunais Rīgas teātris)

Gada aktieris otrā plāna lomā:

Vilis Daudziņš – Finlijs izrādē Jaunības putns ar saldo balsi, lomas izrādēs Latviešu laupītāji un Vēstures izpētes komisija (Jaunais Rīgas teātris)

Lauris Dzelzītis – Ričards izrādē Lauva ziemā (Dailes teātris)

Mārtiņš Kalita – lomas izrādē Liepāja – Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris)

Pēteris Liepiņš – Henks izrādē Alvas sieviete (Dailes teātris)

Mārcis Maņjakovs – Elmārs izrādē Cīrulīši (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada debija vai jaunie skatuves mākslinieki:

Kārlis Arnolds Avots – Mārtins Īdens izrādē Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris)

Anna Nele Āboliņa – lomas izrādē Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi, Paula Daniela izrādē Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris), Helēna izrādē Jūras vējš (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)

Elīna Hanzena – Ofēlija izrādē Hamlets (Valmieras Drāmas teātris)

Agris Krapivņickis – Ruduks izrādē Kliedzēji (Daugavpils teātris)

Ance Kukule – režija izrādei Klitaimnestra

Klāvs Mellis – režija izrādēm Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris), Himna (Kvadrifrons)

Jēkabs Reinis – Uldis izrādē Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)

Toms Veličko – Nikolā izrādē Dēls (Dailes teātris)

Gada scenogrāfs vai leļļu mākslinieks:

Uģis Bērziņš – scenogrāfija izrādei Liepāja – Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris)

Natālija Davidoviča, Ilze Egle – lelles izrādei MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)

Reinis Dzudzilo – scenogrāfija izrādei Klīstošais holandietis (Latvijas Nacionālā opera un balets)

Aigars Ozoliņš – scenogrāfija izrādēm Cīrulīši (Latvijas Nacionālais teātris), Polianna, Ķiršu dārzs (Liepājas teātris)

Monika Pormale – scenogrāfija izrādei Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)

Mārtiņš Vilkārsis – scenogrāfija izrādēm Hamlets (Valmieras Drāmas teātris), Bīstamie sakari (Dailes teātris), Roberto Zuko (Liepājas teātris)

Gada kostīmu vai grima mākslinieks:

Krista Dzudzilo – kostīmi izrādei Klīstošais holandietis (Latvijas Nacionālā opera un balets)

Anna Heinrihsone – kostīmi izrādēm Hamlets (Valmieras Drāmas teātris), Apmānītā (Jaunais Rīgas teātris)

Romāns Kaboško – grims izrādei MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)

Kristīne Pasternaka – kostīmi izrādēm Mana skaistā lēdija (M. Čehova Rīgas Krievu teātris), Pajaci (Latvijas Nacionālā opera un balets)

Liene Rolšteina – kostīmi izrādei Ķiršu dārzs (Liepājas teātris)

Ilze Vītoliņa – kostīmi izrādēm Bīstamie sakari, Kalpones (Dailes teātris)

Gada gaismu mākslinieks:

Mārtiņš Feldmanis – par darbu sezonā Liepājas teātrī, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, Dailes teātrī

Oskars Pauliņš – par darbu sezonā Latvijas Nacionālajā teātrī, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā operā un baletā, Jaunajā Rīgas teātrī

Jānis Sniķers – Sapņotāji (Dailes teātris), Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātris), Pēc grāmatas motīviem (Dirty Deal Teatro)

Toms Streilis – Cīrulīši, Zem diviem karogiem, Latvieši (Latvijas Nacionālais teātris)

AJ Vaisbārds – Burvestība (Latvijas Nacionālā opera un balets)

Gada video mākslinieks:

-8 – Hamlets, (Ne)stāsti man pasakas (Latvijas Nacionālā opera un balets)

Dāvis Andersons – Dēls (Dailes teātris)

Artis Dzērve – Roberto Zuko (Liepājas teātris), Lulū (Dailes teātris)

Mārtiņš Vilkārsis – Hamlets (Valmieras Drāmas teātris)

Toms Zeļģis – Cīrulīši (Latvijas Nacionālais teātris)

Krišs Salmanis, Toms Zeļģis, Linda Ģībiete – Ceļojums uz ziemeļiem (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada kustību mākslinieks:

Kristīne Brīniņa – Liepāja – Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris)

Liene Grava – Patiesība (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)

Jana Jacuka – MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)

Elīna Lutce – Klīstošais holandietis, Karmelīšu dialogi (Latvijas Nacionālā opera un balets)

Aleksandrs Ļimins – Ķiršu dārzs (Liepājas teātris)

Jānis Purviņš, Agate Bankava – Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada muzikālās partitūras autors:

Arturs Maskats – Ģērbējs (Liepājas teātris)

Edgars Mākens – visas manas vājības ir tavas lūpas, Par tēviem (Latvijas Nacionālais teātris)

Jēkabs Nīmanis – Ceļojums uz ziemeļiem (Latvijas Nacionālais teātris), Kliedzēji (Daugavpils teātris)

Ritma grupa PERPETUUM RITMICO – Salātlapiņa (Latvijas Leļļu teātris)

Reinis Sējāns – Liepāja – Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris)

Uģis Vītiņš – MUMU (M. Čehova Rīgas Krievu teātris)

Gada sasniegums oriģināldramaturģijā 

(teksts, luga vai scenārijs, izvirzīts kopā ar Laikmetīgo lugu autoru, scenāristu un dramaturgu apvienību):

Artūrs Dīcis – Randiņš ar 50 gramiem balzama (Viņi melo labāk, Pannas teātris)

Justīne Kļava – Mārtins Īdens (Mārtins Īdens, Valmieras Drāmas teātris)

Kārlis Krūmiņš – Rīgas pilsētas Otrais teātris (Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris, Latvijas Nacionālais teātris)

Rasa Bugavičute-Pēce – Liepāja – Latvijas galvaspilsēta (Liepājas teātris), Zenta Mauriņa (Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi, neatkarīgs projekts)

Valters Sīlis – Pēc grāmatas motīviem (Dirty Deal Teatro)

Žūrijas specbalva: Valmieras vasaras teātra festivālam – par radošu un novatorisku pieeju teātra integrēšanā Valmieras pilsētvidē

Portāla DELFI un LTDS rīkotais skatītāju simpātijas balsojums: Gada izrāde – Pūt, vējiņi! (Latvijas Nacionālais teātris), Gada aktrise – Inese Kučinska (Bernarda Alba izrādē Albas nams, Liepājas teātris), Gada aktieris – Andris Keišs (Vīlers izrādē Linda Vista, Jaunais Rīgas teātris)

Bērnu un jauniešu žūrijas specbalvas: Gada izrāde bērniem Planēta Nr. 85 (Dailes teātrī), Gada izrāde pusaudžiem Pavasaris (teātra trupa KVADRIFRONS, Valmieras vasaras teātra festivāls)

Žurnāli