Spēlmaņu nakts nominanti un laureāti

Teātra Vēstnesis – 2017 IV

Gada lielās formas izrāde

Bannija Manro nāve Dailes teātrī, režisors – Dž. Dž. Džilindžers;

Mēdeja Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, režisors – Vladislavs Nastavševs;

Pieci vakari Daugavpils teātrī, režisors – Georgijs Surkovs;

Precības Liepājas teātrī, režisors – Sergejs Zemļanskis;

Sieviete Latvijas Nacionālajā teātrī, režisore – Ināra Slucka.

Gada mazās formas izrāde

Būt nacionālistam Dirty Deal Teatro, režisors – Valters Sīlis;

Jubileja ‘98 Daugavpils teātrī, režisore – Paula Pļavniece;

Kaija Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Elmārs Seņkovs;

Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī, režisors – Reinis Suhanovs;

Purva bridējs(-i) Daugavpils teātrī, režisors – Juris Jonelis;

Zilā Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Toms Treinis.

Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem

80 dienās apkārt zemeslodei Valmieras drāmas teātrī, režisors – Viesturs Roziņš;

Bruņinieks, kuram sāpēja zobi Latvijas Leļļu teātrī, režisors – Edgars Kaufelds;

Drebošā telts teātrī Joriks, režisore – Inga Tropa;

Kaštanka Latvijas Leļļu teātrī, režisors – Dmitrijs Petrenko;

Nāc laukā! Valmieras vasaras teātra festivālā, režisors – Kārlis Krūmiņš;

Šausmu autobuss Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Kārlis Krūmiņš.

Gada sasniegums laikmetīgajā dejā*

Bērnības sapnis – horeogrāfe Agnese Bordjukova, producents Pigeon-bridge, līdzproducenti – Dejas anatomija un Cita abra;

Eksperiments ar apskāvienu – režisore – Antra Austriņa – Seņkāne, horeogrāfi Alise Putniņa, Modris Opelts un Katrīna Albuže, organizē I-Dejas Māja

I’m a very shy person – horeogrāfe Kristīne Brīniņa, producents Pigeon-bridge, līdzproducents Cita abra;

Nature morte – horeogrāfe Agate Bankava, Latvijas Nacionālajā teātrī;

Viņa dejo – horeogrāfe Santa Grīnfelde, dejas kritiķe Inta Balode un scenogrāfe Krista Briģe, organizē laikmetīgās dejas mākslinieku apvienība Ārā un biedrība Party.

*Nominantus izvirza Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācija Latvijā.

Gada režisors

Dž. Dž. Džilindžers – Bannija Manro nāve, 8 mīlošas sievietes Dailes teātrī un Bļitka Goda teātrī;

Aiks Karapetjans – Fausts Latvijas Nacionālā Operā un baletā;

Paula Pļavniece – Jubileja ‘98 Daugavpils teātrī;

Reinis Suhanovs – Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī;

Valters Sīlis – Būt nacionālistam Dirty Deal Teatro un Veiksmes stāsts Latvijas Nacionālajā teātrī;

Sergejs Zemļanskis – Precības Liepājas teātrī.

Gada aktrise

Indra Briķe – Pegija izrādē Pielūdzēja nr. 1 Dailes teātrī;

Jana Čivžele – Nora izrādē Nora un Muda izrādē Saniknotā slieka Jaunajā Rīgas teātrī;

Maija Doveika – Irina Arkadina izrādē Kaija Latvijas Nacionālajā teātrī;

Ilze Ķuzule-Skrastiņa – Karmena izrādē Karmena, Ieva izrādē Mana māsa un Ļoļečka izrādē Peldošie – ceļojošie II daļa Dailes teātrī;

Žanna Lubgāne – Tamāra izrādē Pieci vakari un Vecmāmiņa izrādē Jubileja ’98 Daugavpils teātrī;

Dita Lūriņa – Elza izrādē Sieviete un Trīne izrādē Trīne Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada aktieris

Egons Dombrovskis – Maikls Platonovs izrādē Platonovs un viņa sievietes Liepājas teātrī un Zigmārs izrādē Bļitka Goda teātrī;

Imants Strads – Gurmižska izrādē Muiža kaņepēs Valmieras drāmas teātrī;

Juris Žagars – Lielais Tētis izrādē Kaķis uz nokaitēta skārda jumta Dailes teātrī;

Rihards Jakovels – Krustiņš izrādē Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī;

Vilis Daudziņš – Fransuā izrādē Pakļaušanās Jaunajā Rīgas teātrī.

Gada aktrise otrā plāna lomā

Daiga Gaismiņa – Rasma izrādē Zilā un lomas izrādē Veiksmes stāsts Latvijas Nacionālajā teātrī;

Inga Misāne-Grasberga – Made izrādē Trīne Latvijas Nacionālajā teātrī;

Jekaterina Frolova – Gonerila izrādē Karalis Līrs Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī un Katja izrādē Nāc laukā! Valmieras vasaras teātra festivālā;

Kristīne Veinšteina – Līga izrādē Jubileja ’98 Daugavpils teātrī;

Olga Dreģe – Kendisa Bruksa izrādē Bannija Manro nāve Dailes teātrī;

Zane Jančevska – Stefānija izrādē Olivers un Marianna izrādē Sieviete Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada aktieris otrā plāna lomā

Arturs Krūzkops – Brencis izrādē Trīne un Larss izrādē Tuvā pilsēta Latvijas Nacionālajā teātrī;

Gatis Maliks – Kočkarjovs izrādē Precības Liepājas teātrī;

Jurijs Losevs – Edvīns izrādē Jubileja ’98 un Timofejevs izrādē Pieci vakari Daugavpils teātrī;

Kaspars Znotiņš – Doktors Ranks izrādē Nora Jaunajā Rīgas teātrī;

Kārlis Freimanis – Uļita Karpovna izrādē Muiža kaņepēs Valmieras drāmas teātrī;

Mārtiņš Meiers – Mikus izrādē Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī.

Gada jaunie skatuves mākslinieki

Agnese Cīrule – Solveiga izrāde Pērs Gints un Ņina Zarečnaja izrādē Kaija Latvijas Nacionālajā teātrī;

Alise Danovska – Līziņa un Matilde izrādē Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī un Ņina Zarečnaja izrādē Kaija Latvijas Nacionālajā teātrī;

Anete Krasovska – Bannijs juniors izrādē Bannija Manro nāve Dailes teātrī;

Marija Linarte – lomas izrādē Zvērīgā mīla Dirty Deal Teatro;

Zanda Mankopa – Džuljeta izrādē Iemīlējās muļķis muļķītē un Kristīne izrādē Purva bridējs (-i) Daugavpils teātrī;

Kārlis Reijers – Juris izrādē Zilā Latvijas Nacionālajā teātrī;

Niklāvs Kurpnieks – Liams izrādē Brutāls un dēls Dailes teātrī;

Toms Treinis – režija izrādei Zilā Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada scenogrāfs

Mārtiņš Vilkārsis – 51. fotogrāfija Liepājas teātrī un Karmena Dailes teātrī;

Maksims Obrezkovs – Precības Liepājas teātrī;

Reinis Suhanovs – Trīne Latvijas Nacionālajā teātrī;

Andris Eglītis – Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī;

Monika Pormale – Ciniķi Jaunajā Rīgas teātrī;

Valters Kristbergs – 80 dienās apkārt zemeslodei Valmieras drāmas teātrī.

Gada kostīmu mākslinieks

Anna Heinrihsone – Muiža kaņepēs un Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī;

Katja Šehurina – 8 mīlošas sievietes Dailes teātrī;

Keita – Sieviete Latvijas Nacionālajā teātrī;

Krista Dzudzilo – Karalis Līrs Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris un Pērs Gints Latvijas Nacionālajā teātrī;

Kristīne Pasternaka – Fausts Latvijas Nacionālajā Operā un baletā;

Maksims Obrezkovs – Precības Liepājas teātrī.

Gada gaismu mākslinieks

AJ Vaisbārds – Fausts Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā;

Jevgeņijs Vinogradovs – Karmena Dailes teātrī;

Mareks Lužinskis – Pazudušais dēls un Staburaga bērni Valmieras drāmas teātrī;

Mārtiņš Feldmanis – Karalis Līrs Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī un Precības Liepājas teātrī;

Oskars Pauliņš – Ciniķi Jaunajā Rīgas teātrī un Pērs Gints, Tuvā pilsēta, Zilā un Kaija Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada video mākslinieks

-8 – 51. fotogrāfija Liepājas teātrī;

Artis Dzērve – Fausts Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā;

Gatis Priednieks-Melnacis – 80 dienās apkārt zemeslodei Valmieras drāmas teātrī;

Marija-Eva Sinjerola un Artis Dzērve – Karmena Latvijas Nacionālā Operā un baletā;

Toms Zeļģis – Savādais atgadījums ar suni naktī Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada kustību mākslinieks

Agnese Vanaga – Sieviete Latvijas Nacionālajā teātrī;

Agris Daņiļevičs – 8 mīlošas sievietes Dailes teātrī;

Katrīna Albuže – Neiekostais elkonis Ģertrūdes ielas teātrī;

Kārlis Božs – 80 dienās apkārt zemeslodei Valmieras drāmas teātrī;

Sergejs Zemļanskis – Precības Liepājas teātrī.

Gada sasniegums baleta mākslā **

Elza Leimane – Sibilla Veina izrādē Doriana Greja portrets Dailes teātrī un Vārna izrādē Vārna, Franciska izrādē Pie zilās Donavas, Anitra izrādē Pērs Gints Latvijas Nacionālajā Operā un baletā;

Annija Kopštāle – Solveiga izrādē Pērs Gints Latvijas Nacionālajā Operā un baletā;

Andris Pudāns – Nāve-liktenis izrādē Pērs Gints Latvijas Nacionālajā Operā un baletā;

Jūlija Brauere – Annele izrādē Pie zilās Donavas Latvijas Nacionālajā Operā un baletā;

Antons Freimans – Pērs izrādē Pērs Gints Latvijas Nacionālajā Operā un baletā

Kārlis Cīrulis – Princis Riekstkodis izrādē Riekstkodis, Vergs izrādē Korsārs un Zilais putns izrādē Apburtā princese Latvijas Nacionālajā Operā un baletā.

**Nominantus izvirza Latvijas Profesionālā baleta asociācija.

Gada muzikālās partitūras autors

Jēkabs Nīmanis – Džeina Eira Valmieras drāmas teātrī un Trīne, Tuvā pilsēta Latvijas Nacionālajā teātrī;

Juris Vaivods – mūzikas aranžija Sieviete Latvijas Nacionālajā teātrī;

Kristaps Pētersons un Jēkabs Nīmanis – Pazudušais dēls Valmieras drāmas teātrī;

Mārcis Judzis – Bannija Manro nāve Dailes teātrī;

Pāvels Akimkins – Precības Liepājas teātrī;

Ronalds Vīgants, Māris Butlers – skaņu partitūra Šausmu autobuss Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs) ***

Agnese Rutkēviča Purva bridējs(-i) Daugavpils teātrī;

Anete Konste un Jānis Joņevs Zvērīgā mīla Dirty Deal Teatro;

Artūrs Dīcis Lidojošais Travolta Latvijas Nacionālā teātra lugu konkursā;

Justīne Kļava Jubileja ’98 Daugavpils teātrī;

Rasa Bugavičute-Pēce Bļitka Goda Teātrī;

Matīss Gricmanis Būt nacionālistam Dirty Deal Teatro.

***Nominanti izvirzīti sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi.

Skats no gada labākās mazās formas izrādes – «Jubileja ’98» Daugavpils teātrī. Foto – Džeina Saulīte

Skats no «Spēlmaņu nakts» «Grand Prix» ieguvējas – izrādes «Precības» Liepājas teātrī. Foto – Ziedonis Safronovs

Žurnāli