«Spēlmaņu nakts» nominanti un laureāti

Teātra Vēstnesis – 2018 IV

Balva par Mūža ieguldījumu teātrī

Gunārs Placēns (Dailes teātris)

Māra Zemdega (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada lielās formas izrāde

Arī vaļiem ir bail – Latvijas Nacionālais teātris, režisors Elmārs Seņkovs

Cerību ezers aizsalis – Jaunais Rīgas teātris, režisors Vladislavs Nastavševs

Dieviņš pillā – Jaunais Rīgas teātris, režisors Alvis Hermanis

Man 30 gadu – Latvijas Nacionālais teātris, režisore Ināra Slucka

Salome – Latvijas Nacionālais teātris, režisors Viesturs Kairišs

Zelta zirgs – Latvijas Leļļu teātris, režisors Duda Paiva

Gada mazās formas izrāde

1900. Leģenda par pianistu – Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, režisors Sergejs Golomazovs

Cilvēks parastais – Daugavpils teātris, režisore Lucina Sosnovska

Dvēseļu utenisDirty Deal Teatro, režisore Inga Tropa, arī Gada izrāde

Kaķis uz nokaitēta skārda jumta – Valmieras drāmas teātris, režisore Inese Mičule

Mežainis – Latvijas Nacionālais teātris; režisors Valters Sīlis

Gada izrāde bērniem

Dievs. Daba. Darbs – Valmieras drāmas teātris, režisors Jānis Znotiņš

Kaiju karalienes noslēpums – Latvijas Leļļu teātris, režisors Edgars Kaufelds

Lidojošais šķīvītisDirty Deal Teatro, režisors Kārlis Krūmiņš

Naksitrallīši – Latvijas Leļļu teātris, režisore Laura Čaupale

Gada izrāde pusaudžiem

Čomiņi – Goda teātris

Labie bērni – Valmieras drāmas teātris, režisors Reinis Suhanovs

Romeo un Džuljeta – Latvijas Leļļu teātris, režisors Dāvids Džovanzana

Gada režisors

Viesturs Kairišs, Salome (Latvijas Nacionālais teātris), Baladīna (Valmieras drāmas teātris)

Vladislavs Nastavševs, Cerību ezers aizsalis (Jaunais Rīgas teātris)

Elmārs Seņkovs, Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris)

Valters Sīlis, Mežainis; Cilvēki, lietas un vietas (Latvijas Nacionālais teātris)

Ināra Slucka, Man 30 gadu (Latvijas Nacionālais teātris)

Lucina Sosnovska, Cilvēks parastais (Daugavpils teātris)

Gada aktrise

Agnese Cīrule – titulloma izrādē Salome (Latvijas Nacionālais teātris)

Maija Doveika – Emma izrādē Cilvēki, lietas un vietas (Latvijas Nacionālais teātris)

Dita Lūriņa – Roze izrādē Man 30 gadu, Estere izrādē Dziļā, skumjā jūra (Latvijas Nacionālais teātris)

Ieva Puķe – Madāma, Ilze izrādē Vidzemnieki, Megija izrādē Kaķis uz nokaitēta skārda jumta (Valmieras drāmas teātris)

Guna Zariņa – Ņurbulis izrādē Dieviņš pillā (Jaunais Rīgas teātris)

Gada aktieris

Vadims Bogdanovs – titulloma izrādē Cilvēks parastais (Daugavpils teātris)

Maksims Busels – Stāstnieks izrādē 1900. Leģenda par pianistu (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris)

Vilis Daudziņš – Ļeņins izrādē Pēdējā Ļeņina eglīte, Ome izrādē Cerību ezers aizsalis (Jaunais Rīgas teātris)

Ģirts Ķesteris – Ivans izrādē ART, Helge izrādē Svinības (Dailes teātris)

Ģirts Liuziniks – Fredijs izrādē Dziļā skumjā jūra, Jānis Bērziņš izrādē Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris)

Imants Strads – titulloma izrādē Lūcis, Grabecs izrādē Baladīna (Valmieras drāmas teātris)

Gada aktrise otrā plāna lomā

Marija Bērziņa – Vita izrādē Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris)

Sandra Kļaviņa – de Senfona izrādē Marķīze de Sada (Jaunais Rīgas teātris)

Inese Kučinska – Mārsija izrādē Mizantrops, lomas izrādē Zilā istaba (Liepājas teātris)

Inga Misāne-Grasberga – lomas izrādē Mežainis (Latvijas Nacionālais teātris)

Elīna Vāne – Anna, Kļaviņmāte, Ede izrādē Vidzemnieki (Valmieras drāmas teātris)

Gada aktieris otrā plāna lomā

Egons Dombrovskis – Tesmans izrādē Heda Gablere (Liepājas teātris)

Gundars Grasbergs – Tors izrādē Man 30 gadu (Latvijas Nacionālais teātris)

Aleksandrs Jonovs – Melnais princis izrādē Zelta zirgs, Piķamice izrādē Krokodils Gena un Pekausis (Latvijas Leļļu teātris)

Juris Lisners – Dominikuss izrādē Klūgu mūks, Pols, tētis izrādē Cilvēki, lietas un vietas (Latvijas Nacionālais teātris)

Ivars Puga – Viljams Koljers izrādē Dziļā skumjā jūra (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada jaunie skatuves mākslinieki

Elīna Avotiņa – Dārgums izrādē Kam no Vilka kundzes bail (Dailes teātris)

Madara Bore – jauniete izrādē Man 30 gadu, Bjanka izrādē Dūja (Latvijas Nacionālais teātris), Hloja izrādē Labie bērni (Valmieras drāmas teātris)

Jānis Kronis – lomas izrādē Mežainis (Latvijas Nacionālais teātris), loma izrādē Lidojošais šķīvītis (Dirty Deal Teatro)

Marija Linarte – Aktrise izrādē Cerību ezers aizsalis (Jaunais Rīgas teātris)

Āris Matesovičs – Aktieris izrādē Cerību ezers aizsalis (Jaunais Rīgas teātris), Hermans izrādē Dvēseļu utenis (Dirty Deal Teatro)

Igors Šelegovskis – Jezups Sebalds izrādē Klūgu mūks, Pēteris Bērziņš izrādē Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris), Vitālijs izrādē Dvēseļu utenis (Dirty Deal Teatro)

Mārtiņš Upenieks – Harolds izrādē Harolds un Moda, Pouls izrādē Svinības, Džonijs Dovs izrādē Būt Kejai Gondai (Dailes teātris)

Toms Veličko – Jozefs K. izrādē Process (Jaunais Rīgas teātris)

Gada scenogrāfs un/vai leļļu mākslinieks

Uģis Bērziņš – Cilvēki, lietas un vietas, Mežainis (Latvijas Nacionālais teātris)

Pamela Butāne – Dvēseļu utenis (Dirty Deal Teatro), Kam no Vilka kundzes bail (Dailes teātris)

Reinis Dzudzilo – Salome (Latvijas Nacionālais teātris), Baladīna (Valmieras drāmas teātris)

Duda Paiva – lelles izrādei Zelta zirgs (Latvijas Leļļu teātris)

Reinis Suhanovs – Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris), Persiešu valodas stundas (Žaņa Lipkes memoriāls)

Mārtiņš Vilkārsis – Man 30 gadu (Latvijas Nacionālais teātris)

Gada kostīmu mākslinieks

Madara Botmane – Mazais ganiņš (Latvijas Nacionālais teātris)

Krista Dzudzilo – Salome (Latvijas Nacionālais teātris), Baladīna (Valmieras drāmas teātris)

Anna Heinrihsone – Vidzemnieki (Valmieras drāmas teātris)

Keita – Man 30 gadu (Latvijas Nacionālais teātris)

Jozs Statkevičs – Marķīze de Sada (Jaunais Rīgas teātris)

YashiIzvirtības hronika (Latvijas Nacionālā opera un balets)

Gada gaismu mākslinieks

Mārtiņš Feldmanis – Dons Paskvāle (Latvijas Nacionālā opera un balets), Zilā istaba (Liepājas teātris)

Damirs Ismagilovs – Turaidas roze (Latvijas Nacionālā opera un balets)

Oskars Pauliņš par darbu sezonā Latvijas Nacionālajā teātrī un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī

Jānis Sniķers – Pēdējā Ļeņina eglīte (Jaunais Rīgas teātris), Dvēseļu utenis (Dirty Deal Teatro)

Gada video mākslinieks

-8 – Mizantrops (Liepājas teātris), Turaidas roze (Latvijas Nacionālā opera un balets)

Artis Dzērve – Smaragda pils@ta. Enter (Liepājas teātris), Man 30 gadu (Latvijas Nacionālais teātris)

Austra Hauks – Dvēseļu utenis (Dirty Deal Teatro), Romeo un Džuljeta (Latvijas Leļļu teātris)

Igors Renceti, Alesandra Solimene, Lorenco Bruno – Dons Paskvāle (Latvijas Nacionālā opera un balets)

Elīna Matvejeva – Zibeņu domas. Irbīte (Mūzikas un mākslas atbalsta fonds)

Gada kustību mākslinieks

Inga Krasovska – Esi sveicināta, bohēma (Liepājas teātris), Svinības (Dailes teātris)

Elīna Lutce – Baladīna (Valmieras drāmas teātris)

Agnese Vanaga, Leonards Vīksne – Man 30 gadu (Latvijas Nacionālais teātris)

Olga Žitluhina – Maģijas atslēgas (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris)

Gada muzikālās partitūras autors

Arturs Maskats – Maģijas atslēgas (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris)

Edgars Mākens – Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris)

Jēkabs Nīmanis – Dvēseļu utenis (Dirty Deal Teatro), Kaiju karalienes noslēpums (Latvijas Leļļu teātris), Persiešu valodas stundas (Žaņa Lipkes memoriāls)

Edgars Raginskis – Mežainis (Latvijas Nacionālais teātris)

Rihards Zaļupe – Baladīna (Valmieras drāmas teātris)

Gada sasniegums oriģināldramaturģijā 

(teksts, luga vai scenārijs, izvirzīts kopā ar Laikmetīgo lugu autoru, scenāristu un dramaturgu apvienību)

Jānis Balodis. Mežainis (Latvijas Nacionālais teātris)

Artūrs Dīcis. Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris)

Justīne Kļava. Dvēseļu utenis (Dirty Deal Teatro), Vidzemnieki (Valmieras drāmas teātris)

Žūrijas specbalva

Ojāram Rubenim par laikmetīga Nacionālā teātra vīziju un tās īstenošanu.

Bērnu žūrijas specbalvas

labākā izrāde bērniem – Niķa un Riķa stiķi (Dailes teātrī, režisors Kārlis Auškāps);

labākā izrāde pusaudžiem – Labie bērni (Valmieras drāmas teātrī, režisors Reinis Suhanovs)

Skatītāju simpātiju balvas

labākais aktieris – Vilis Daudziņš (JRT),

labākā aktrise – Guna Zariņa (JRT),

labākā izrāde – Arī vaļiem ir bail (Latvijas Nacionālais teātris)

Žurnāli